Menu

Aerowatch 1942 Chrono Quartz 83926 AA03 – Zegarkiipiora.com

Dziś na tak zwanym warsztacie czasomierz stosunkowo nietypowy w stosunku do tego co widujemy na Zegarki i Pióra. Dlaczego? Pozornie wszystko jest, jak się to mówi „w normie”, jednak po przyjrzeniu się pracy sekundnika, który jak to mają w zwyczaju zegarki będące tzw. „chronografami” (czyli czasomierzami wyposażonymi w funkcję stopera) jest niewielki, a co za tym idzie, fakt zastosowanego mechanizmu nie jest tak oczywisty od pierwszego momentu. Mamy wobec tego do czynienia z zegarkiem w którym zastosowano mechanizm kwarcowy. Nie jest to bynajmniej wada – zegarek od pierwszego momentu robi naprawdę dobre wrażenie.

Koperta wykonana została ze stali nierdzewnej i mierzy 42mm średnicy. Jej kształt, a także profil uszu jest charakterystyczny dla wielu produktów z logo Aerowatch. Jej polerowane i wyoblone powierzchnie ładnie pasują do stylistyki retro całego projektu. Pomimo średnicy 42mm zegarek dobrze układa się nawet na węższych nadgarstkach. Duża w tym zasługa opadających kształtów koperty, a także uszu. Z pewnością zegarek nie wydaje się przesadnie duży także dzięki stosunkowo szerokiemu pierścieniowi lunety (a właściwie wizualnego jego połączenia z główną częścią koperty podczas patrzenia na niego od strony tarczy).

Z prawej strony odnajdziemy przyciski dzięki którym obsługujemy pracę stopera. Ich praca jest jak najbardziej poprawna i
moim zdaniem bardziej przypomina tę znaną z zegarków mechanicznych aniżeli kwarcowych. Mamy do czynienia z wyraźnymi i zdecydowanymi „klikami”, a nie z miałką i nijaką pracą tego elementu kojarzoną z mechanizmami kwarcowymi. Dlatego też moim zdaniem element ten zasługuje na zdecydowaną pochwałę. Umieszczono tutaj również koronkę, którą obsługuje się pewnie i komfortowo. Jest ona słusznych rozmiarów, a do tego jej karbowanie pozwala pewnie uchwycić ją między palcami.

Z tyłu zegarka znajduje się pełny stalowy dekiel, na którym umieszczono spore logo producenta, wraz z kilkoma podstawowymi informacjami na temat czasomierza. Odnajdziemy tam numer zegarka, informację na temat materiału z którego wykonano kopertę, a także fakt, że wodoodporność czasomierza została określona na 50 metrów.

Na gładkiej białej tarczy umieszczono duże indeksy godzinowe w formie cyfr rzymskich. W ich sąsiedztwie odnajdziemy
częściowo zredukowaną podziałkę minutową oraz zdublowane indeksy godzinowe w formie polerowanych stożków o nieznacznej wysokości. W połączeniu z wykonanymi z tego samego metalu wskazówkami oraz ramkami totalizatorów stopera czy też okna datownika wygląda to bardzo efektownie. Szczególnie przy słabszym świetle, niewielkie refleksy potrafią na tych elementach dać wyjątkowo efektowne refleksy. Dwie główne wskazówki zostały zabarwione na czarno. Wykonanie tego elementu jest więcej niż bardzo dobre, i nawet pod dużym powiększeniem widać, że krawędź położonej farby jest idealnie równa w stosunku do centralnego okręgu, dzięki któremu wskazówki są mocowane na osiach. Wspomniane wcześniej totalizatory mają delikatnie giloszowaną powierzchnię. Na pochwałę zasługuje fakt, że wszystkie elementy cyferblatu (w tym podziałki) są położone idealnie równo, a sekundnik (w tym duża wskazówka sekundowa stopera) trafia idealnie w wyznaczone przez podziałkę indeksy. Wartym odnotowania jest fakt zastosowania funkcji przypominającej flyback, dzięki której wskazówka centralnego sekundnika efektowanie powraca do pozycji początkowej.

Zastosowany mechanizm kwarcowy Ronda 5030D wykorzystuje 13 kamieni do łożyskowania ruchomych elementów. Oczywistym plusem zastosowania werku kwarcowego jest brak konieczności pamiętania o ilości zmagazynowanej energii w sprężynie mechanizmu. Wobec tego czasomierz ten może być idealnym wyborem dla osób chcących posiadać całkiem elegancki zegarek, który jednocześnie wyposażono w funkcję stopera, a który będzie uzupełnieniem dotychczasowej kolekcji. Będzie to również świetny wybór dla osób, które preferują zegarki z mechanizmem kwarcowym i doceniają płynącą z tego wygodę. Sam znam kilka osób, które zdecydowanie wolą zegarki z mechanizmem kwarcowym, a jednocześnie preferują stylistykę czasomierzy o klasycznym wyrazie (czy też może czasami nawet retro). Tytułowy czasomierz idealnie odpowiada na te potrzeby, będąc w dodatku wyjątkowo dobrze wykonanym przedstawicielem swojego gatunku.

Wydarzenia


  • 17 lutego 2025

    Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 punkty i Pekao S.A. Puchar Polski Mężczyzn 2025

    Na półmetku rozgrywek sezonu 2024/2025 w Sosnowcu zagościło osiem najlepszych drużyn ORLEN Basket Ligi! W Arenie Sosnowiec rozegrane zostały: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) i finał (niedziela). W przerwie pomiędzy półfinałami odbyły się Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty oraz Pekao S.A. Konkurs Wsadów, gdzie zwycięzcy otrzymali zegarki Aerowatch oraz pamiątkowe […]

  • 30 września 2024

    MVP Superpucharu z zegarkiem Aerowatch

    WKS Śląsk Wrocław pokonał Kinga Szczecin 76:75 w finale turnieju o Pekao S.A. Superpuchar Polski, czyli trofeum im. Adama Wójcika! Szczecinianie rewelacyjnie weszli w spotkanie finałowe, a m. in. dzięki akcjom Aleksandra Dziewy i Szymona Wójcika prowadzili już 10:0. Dopiero po ponad trzech minutach tę serię przerwał Isaiah Whitehead. Ofensywa Kinga co prawda na chwilę […]

  • 24 czerwca 2024

    Gala zakończenia sezonu 2023/2024 Orlen Basket Ligii oraz Orlen Basket Ligii Kobiet

    Mija 5 lat odkąd wspieramy polską koszykówkę . Wczorajszego wieczoru, podczas uroczystej gali kończącej sezon 2023/2024, mieliśmy zaszczyt odebrać symboliczną statuetkę oraz nagrodzić Tony Meiera, za najlepszą akcję sezonu, wyjątkowym zegarkiem Aerowatch. Gala odbyła się w gmachu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz dziękujemy za kolejny rok pełen sportowych emocji.

Kontakt z nami


Newsletter na czas

Bądź na bieżąco - zdobądź informacje o nowych modelach, aktualnych promocjach i ciekawych wydarzeniach.

Nie, dziękuję